Failed to connect to MySQL: Can't connect to MySQL server on '127.0.0.1' (111 "Connection refused") NEoficiální Fórum Prodance.cz |
 

Neoficiální zrcadlo Prodance-fóra s trochu jiným vyhledáváním

Oficiální fórum firmy Prodance (a vkládání příspěvků)
Web stránky a e-shop firmy Prodance

Pozn. příspěvky na tomto webu se zde objevují se zpožděním. Jde o pokusnou verzi. Chyby mohou nastat.

Musí obsahovat všechna slova:
Může obsahovat některá slova:
Rok (vč. předchozích):
 

Otas .. 07-02-2015 11:58:00

Ten, kdo tvořil tyto stránky, má za to, že tato firma není pro starý (a přisleplé různými zákaly). Ti potřebují tmavý podklad (a světlé písmo, pokud vím). Dal bych na každém kurzu pro IT tvůrce webových stránek přednášku o lidských očích, jejich únavě a stárnutí.
Vše zaplavující úvodní nabídka se zřejmě náhodným výběrem 15 věcí, na které by se měli nachytat zákazníci ze 184 878 produktů (jak se firma prsí na první stránce) jedním slovem překáží. Pokud by to dělal přirozeně obchodně inteligentní člověk, snad by tam byly alespoň nejprodávanější věci z laciného sortimentu. Z pohledu stálých zákazníků tam nemusí být NIC .
Pro každého stálého zákazníka (komparativní výhodou Prodance jsou nejspíše právě oni - díky dostupnosti odborných informací v minulosti, méně již v současnosti) představuje nový program nové učení se, jak se obsloužit a dosáhnout toho, co potřebuje, tedy ztracený čas. Pochvalu proto nelze na diskuzích moc čekat.
Změna by měla být z jejich pohledu vyvolána potřebou nahradit staré stránky, které něco důležitého v konkurenčním prostředí ostatních firem neumí. Chybou starých stránek byl především často neaktuální stav zboží na e-shopu, doufám, že alespoň tam dojde k pozitivní změně, byť si jako laik IT tu souvislost nějak nedávám dohromady.

otas .. 08-12-2014 07:43:00

Improvizace typu e-shop a telefon je dobrá, když potřebuji něco ze sortimentu Prodanců, nicméně by to mělo být téma k zamyšlení pro pana Hrůzu...
Měřící mikrofon - samotný výběr a vůbec volba jeho filosofie by zabrala dost vět - jsem objednal jinde (ve čtvrtek musí být v akci, tak to snad stihnou). Postačí mi srovnané středy, což obvykle umí i Behringer.
A mám na něj nepříliš stabilní stojánek (což byla příčina konce jeho předchůdce), tak je riziko jeho zničení vysoké. Vozit nějaký těžký stojan se mi nechce.

otas .. 07-12-2014 15:31:00

Měřící mikrofony dle nabídky e-šopu dlouhodoběji nejsou; je to pravda a mám se tedy obrátit na konkurenci?

otas .. 09-08-2014 17:43:00

MAD, Michal K.:
Opájím se sadistickou myšlenkou; až Číňani za pár desítek let ekonomicky ovládnou svět, bude se muset chudý Emirát na území Evropy i rozpadlé bývalé USA dobrovolně přizpůsobit nové společné řeči.
A jak by to bylo krásné, kdyby to nebyla mandarínská čínština, ani trpěná angličtina, nýbrž třebas esperanto, nebo jeho čínská varianta.
Dosti černého vizionářství.
Vlastně stačilo, kdyby to několikrát v historii (napadá mne 1197, 1757, 1941) v bitvách dopadlo jinak a mluvili bychom tu německy. Jejich složeniny, to je zvrhlost! A to už velmi rozumně za Hitlera skončili se schwabachem.

otas .. 21-07-2014 16:44:00

Chci se zeptat, multipárový kabel Tasker C 404 je vyprodán, kdy to vypadá, že bude znovu doplněn do prodeje?

otas .. 30-06-2014 18:50:00

Díky za upřesnění.
Potvrdilo mi, že než 601 Kč (spojka + outlet) je levnější 10 m druhého kabelu. Kabel 10 m s euro F to jistí. Potřebuji totiž alternativu napájecích kabelů k aktivům ART 905 (euro F + M) + NT59 a nebo jen pro solo NT 59.
Propojka cca 2m Euro M s Powerconem NAC3FCA mezi aktivkami by musela být k dispozici stejně.
Powercony už delší dobu nemám rád a teď mám o důvod navíc...

otas .. 30-06-2014 16:02:00

Mám dotaz:
Existuje k Neutriku Powerconu NAC3FCA nějaký protějšek na kabel? Předpokládám, že NAC3MX-W k němu nepasuje...

otas .. 19-05-2014 09:42:00

Demo: V době, kdy jsem tam byl (cca 15 - konec), tak jsem žádný déšť nezaznamenal, až když jsem odjížděl, tak začal. Tentokrát měl M. Hrůza spolek s ďáblem, nebo alespoň se sv. Petrem.
Z mého pohledu velmi dobře připravená a hodně podařená akce.
V tombole se daly vyhrát dobré věci, zvláště, když se tam přesunulo něco ze švédské aukce (ta asi nesplnila očekávání).
Mne zaujalo výkonnostní srovnání beden a jejich střídání v krátkém časovém sledu na jedné nahrávce (z CD), to mohlo napovědět i mírně hluchým lidem (tedy i mně), kde je kvalita. Jen v sestavě scházela prý slíbená EMI151 (smajlík).
Některé věci fakt zaujaly, technika jde dopředu.
Známí lidé z branže.
A dobrý štrúdl i guláš! Víno z výslužky jsem ještě neokusil, tak nevím.

otas .. 08-05-2014 21:52:00

Bez zákonem chráněného duševního vlastnictví (nota bene je časově omezené) by nevznikl Holywood ani Barandov, Nobelova cena by neexistovala a Edison by skončil v chudobinci. O internetu nebo třeba vývoji léčiv ani nemluvě. Je to vlastně hmotná motivace veškeré tvůrčí invence.
Chápu, že někteří přispivatelé to vidí jako zbytečnost, odhaduji, že z pohledu jejich možností je to doopravdy na nic...
Na druhou stranu poplatky OSA za rádia v autobusech, dílnách nebo hotelích, popřípadě snaha přidat do umění i další obory a přiživit se se mi také dosti příčí.

otas .. 08-05-2014 14:21:00

Zajímavá diskuse....
Zákony schvalují naši volení zástupci (to zní jako odporná provokace, ale z principu demokracie to tak je) a z toho vyplývající daně mají sloužit k fungování státu (což u nás zní opět jako provokace, bo často nekončí tam, kde mají). Ale z historie víme, že když stát nevybral daně, došlo buď k pohlcením jiným státem (a obnovení výběru, obvykle vyššího), nebo k chaosu, plného násilí.
Mimochodem výběrčí daní nikdo za žádných časů neměl rád.
Jestli interpreti, autoři hudby a textu mají jakési práva, když někdo pouští jejich písničky, lze je obejít, že si to vymyslím a nazpívám sám. Proč to neudělám? Proč raději chci parazitovat z práce jiných?
Pojem duševní vlastnictví se někdy (a někomu) těžko vysvětluje.

otas .. 28-03-2014 20:49:00

2caliing:
Zkusím vyslovit hypotézu, i když to není má parketa.
Ty bedýnky se od sebe trochu liší právě vzdáleností basreflexů a zářiče ve směru k posluchači a tudíž sčítáním signálu z repra a BR. Pokud si řeknu, že basreflex vystupující signál zpožďuje, může se u první bedny "o fous" přiblížit (lépe sečíst), u druhé snad vzdálit od signálu, vystupujícího přímo od zářiče. Nemyslím si, že by to byl při těchto vzdálenostech zásadní rozdíl. Chce to vyzkoušet.
Mně by se víc líbila ta první verze.

otas .. 13-03-2014 21:09:00

2 Lojza K. Aha, tak to jsem se zmýlil, čili dvoupalec + jeden 15". Tam platí, že bych od toho nic moc na basech nečekal. Zahraje je, ale neoslní. Bude-li coby odposlech na zemi, trochu tomu pomůže vyzařování do poloprostoru.
K ceně: Já měl výhodu, že jsem koupil KPL15LF na Demo za cca 4,7. A těsně předtím poprosil Huberta o odladění (s pozitivní odezvou).
2 Milan: Časovou ztrátu, případně potíže, či náklady na odladění kvalitní výhybky podle mého názoru nevyváží vyšší kvality té DE250.

otas .. 13-03-2014 18:21:00

2 Lojza K. 215 - pokud to správně chápu, to zásadně mění situaci, jsou-li tam dvě 15" NDL. Pak to nepotřebuje velkou Xmax, je to na basech "dohnáno a předehnáno" plochou membrány.
2 Milan - výhybky dělává především Hubert Mašín (na zdejším fóru nyní téměř nepůsobící), ale není to vůbec snadná práce, co takhle si vybrat něco z nabídky jeho tvorby pod ikonkou Měření nahoře v záhlaví, je jich tam fakt dost. I když nevím, zda je tam ta D LF. Koupit repra a pak se shánět po výhybce obvykle není dobrý postup.

otas .. 11-03-2014 21:29:00

Jo, vše je kompromis, větší Xmax samozřejmě není zadarmo.
Podobné bedny se používají pro mobilní disko na malé až střední sály (vejdou se do osobáku a jsou jednochlapovky). V dnešní době není zesilovač přiměřeně velkého výkonu problémem. To zvládají.
Je zajímavé, že jsem ve věci Dopplerova efektu četl nějaké téze, že prý je jeho vliv přeceňován, nebo dokonce, že ve skutečnosti neexistuje. No nevím, víc jich psalo opak. Ale teorie není má parketa.
Akustický zkrat chodem pod frekvencí naladění BR samozřejmě není dobrá věc, to asi ví každý...

otas .. 11-03-2014 18:00:00

Lojza K. Nezkoušeli, cílem bylo použití repra s neobvykle velikým Xmax, aby odehrál i při velké výchylce slušně středy. NDL to nejspíš nesplňuje (mám 15NW76 v NDM 152 a není to ono, své ale hraje i malý objem ozvučnice). Tu lze naopak spojit s jinými drivery, není na ně tak náročná.
Domnívám se (samozřejmě nemám patent na rozum), že SW v BR ozvučnici často jdou na hraně možností výchylky (i za Xmax), přičemž zkreslení 10%, jak je někdy Xmax definována, uši na basech příliš neslyší. Zato když s tím má zahrát i středy, tak je problém, tam uši zkreslení silně vnímají, basy s membránou hodí do úvratě a středy jsou utrpením, nebo je jich málo. Proto Xmax co nejvyšší.

otas .. 10-03-2014 21:33:00

2HMSOUND:
Mám v chodu KPL3015LF s DE 620 (v bedně po EMI151), zatím plná spokojenost.
Trochu jsem přistoupil na vyšší zvlnění na výškách použitím horny ("aby se vešla po HM 25-25"), což se hravě na EQ srovná - viz měření. Důležité je podle mne (a samozřejmě Huberta - autora výhybky) dělení níže, než obvykle (tady cca 1,2 kHz), což ta DE250 bohužel nesplní.
Když charku srovnávám automatem na Sabine Power Q, tak vykáže rozsah 20 Hz - 20 kHz, což jsem dosud (při velmi slušných středech) neviděl.
Spokojenost, skvělá, nesrovnatelná náhrada za EMI151 s použitou Deltou LF.
Bedna byla pojata jako rozvoj po EMI151LF.

Otas .. 01-02-2014 12:19:00

? 2 Je.li.to.na.mne, děkuji za přízeň:
Informace firmě o nefungování avíza a byl to rovněž výraz radosti. Sdělená radost, dvojnásobná radost.

Otas .. 31-01-2014 17:40:00

Tak se mi málem podařilo objednat dvakrát, z dodávky od Prodanců byla dobře utajená zásilka. Objednám (tuším v úterý večer), žádný ohlas - potvrzující zpráva do mailu. Normálně pak chodí zpráva z ČP o převzetí zásilky k dodání - nic. Naštěstí jsem váhavec jak maršál Daun, tak jsem objednávku neopakoval. A včera hleďme! První vlaštovkou bylo až písemné avízo jak za starých časů od pošty a zásilka je dnes v pořádku doma. Člověk už si na okamžité reakce počítačových automatů zvykl a když to jednou není, už to schází. Naštěstí v pohodě a bez následků.

Otas .. 03-11-2013 11:05:00

Také se připojuji ke gratulacím Hubertovi.

Otas .. 23-09-2013 20:47:00

K všeobecné chvále se připojuji, včetně ND374 od tandemu Hubert/Sekera.
Pro mne z demoakcí, kterých jsem se zúčastnil, byla ta poslední ta nejlepší.
Jen jsem prošvihl ukázky rozdílných beden na diskopódiu (můj job - předpokládám, že byla), pak už jsem mohl jen obdivovat frajery (v dobrém slova smyslu) DJe a jejich kouzla na různých přehrávačích a mixech.

Otas .. 22-07-2013 13:44:58

2 jirká:
Nevyrušuj Huberta od skutečné práce. Potřebuji od něj sladit repráčky do bedýnky.
Přemýšlej, proč se neobrátím na někoho jiného.

Do této diskuse se obvykle nemíchám, ale ze své managerské práce vím, že saturovat chytré a schopné lidi hovadinami a osobními výpady je vysoce kontraproduktivní. Nemíním si šplhat, občas je Huberta s (propagační) prací pro firmu také dost - jenže jsme na fóru této, mimochodem bez přehánění velmi dobře vedené firmy.

Teď je to zdržování kontraproduktivní i pro mne...

Otas .. 13-04-2013 14:03:23

Tak mne napadá: Byl někdy zkoušen Kappalite 3015LF ve dvoupásmu? Jak by to mohlo dopadnout ve srovnání s Delta 15 LF?

Otas .. 19-12-2012 19:08:17

Díky za reakce, vliv mlhy i bouchnutí je velmi pravděpodobný, zakusil dost. Molitan vypadá dobře, čistě (i když to zas odporuje té mlze).
Pokud ho náhodou někdo nenamáčel v nějakém pití...

Otas .. 19-12-2012 17:17:11

Prosbička,
vím, že jste se nějak rozhorlili, že se na půjčování aparatury nedá vydělat (promiňte tu necitlivost, ale zákony tržní ekonomiky jsou neúprosné), mohl by někdo z Prodanců věnovat chvilku mým dotazům? Děkuji moc.

Tak jsem po kritice, že je tomu hůř rozumět, porovnal EW 145 G2 (má za sebou 3 roky půjčování - není se co divit) s téměř novou drátovou 845.
Od 4 kHz ten bezdrát začal méně slyšet (cca 3 dB) a na 14 kHz to dělalo už 10 dB. Může to patřit do výrobních tolerancí, stárnutí, rozdílu bezdrát - drát, nebo se mám poohlédnout po nové vložce? Spekuluji, že bych slezl na 835, na mluvené slovo je asi kardioda lepší... Dá se to koupit a doma vyměnit? Nota bene, co stojí?

Otas .. 16-12-2012 17:15:51

Tak jsem po kritice, že je tomu hůř rozumět, porovnal EW 145 G2 (má za sebou 3 roky půjčování - není se co divit) s téměř novou drátovou 845.
Od 4 kHz ten bezdrát začal méně slyšet (cca 3 dB) a na 14 kHz to dělalo už 10 dB. Může to patřit do výrobních tolerancí, stárnutí, rozdílu bezdrát - drát, nebo se mám poohlédnout po nové vložce? Spekuluji, že bych slezl na 835, na mluvené slovo je asi kardioda lepší... Dá se to koupit a doma vyměnit? Nota bene, co stojí?

Otas .. 23-09-2012 18:10:04

zbynoor, Hubert, díky.
Můj prográmek mi sice nikde nenabízí výchylku, ale pokud nekecá a zvolím-li to PDN.15BR40, naplním podmínky 4 palce. Tudíž snad větší odolnosti a nižší termické komprese, pokud tomu správně rozumím. Srovnatelně mi vycházel z neodymových 4 palců už jen LF15N401.

Otas .. 23-09-2012 16:38:22

Tak jsem rozebral a důkladně oměřil rozměry a výkon zesu v ART 905AS, na simulacích jsem se dostal k tomu, že do bedýnky nejpodobněji původnímu repru pasuje 15NDL76 (až na rozteče šroubů), popřípadě PDN.15BR40, nebo Kappalite 3015LF.
Jaké jsou vlastně nároky v BP na Xmax? Postačí těch 7 mm, nebo lépe více?

Vypral jsem ochranný molitan, to bylo neuvěřitelné kvantum špíny, šílená hrůza (nemyslím pana šéfa), naštěstí šla snadno dolů - bedýnka stála 2 roky 40 cm od mlhostroje. V bedýnce naštěstí čisto. Teď řeším problém, jak to dobře nalepit na mřížku zpět, na tom lepu, co zůstal, to moc nedrží - máte nějaký recept, ať nevymýšlím vymyšlené?

Otas .. 14-09-2012 14:21:50

Díky, je tam, skutečně.
Omlouvám se za svou otravnost, ale nějaký neodym by do té ART905 nepasoval? Přeci jen jsem bednu kupoval jako mobilní, v nouzi jednochlapovku, a ty 4 kila navíc by mi daly dost zabrat (navíc to nemám příliš doporučeno od felčarů).
Mám doma 15NW76, tu mohu zkusit, ale asi to nebude nic moc na požadovaných basech a je to 3".
Nechci napsat přímo, že cena nerozhoduje, je to spíš o tom, že si klidně nějakou tisícovku připlatím za pohodlí, či menší zdravotní rizika...

Otas .. 14-09-2012 09:52:52

Díky za informace a nabídku, kombinace cen (vrak má již dosti malou hodnotu) mi vkrádá do hlavy myšlenku na náhradu něčím, co by třeba hrálo ještě o fous lépe.
Popřípadě z toho zkusit udělat BR bednu (což je otázka jednoho kusu překližky a bezproblémově vratné změny), zvuk z BP mi principiálně moc nejde pod nos, schází mi ty pecky..
Zkusil jsem na Prodancích (není v e-šopu - tedy jen ND), nebo pak RCF najít parametry toho LF15G302 - RCF mi psalo mi to že to nic nenašlo. Mohli byste mi pomoci?

Otas .. 13-09-2012 18:36:58

Tak mi odkráčel reprák v ART905AS (respektive měl to bývalý kamarád vypůjčen, co s tím ten idiot udělal, fakt nevím). Cívka nekonečno, drhne, prostě konečná.
Po vykuchnutí neoznačeného (asi spešl) repra jsem byl překvapen "feritovým" zjevem magnetu (hmotnost ale jen cca 8 kg), cívka asi 100 mm. Kdyby to nešlo tak blbě rozebrat (repro dokonale přilnulo ke dřevu), tak mám velké pochybnosti o originalitě. Membrána i koš jsou typické RCF.
Není označen, je na něm jen čárkový kód s textem HFX0557 a u svorek 8 ohmů. Lze tomu vyměnit membránu, má ji Prodance v nabídce?

otas .. 18-04-2012 21:04:58

Tak musím pochválit, vadné SRM 350v2 briskně vyměněno a na místě odzkoušené jiné hraje zcela bezvadně. Takže spokojenost, děkuji.

Otas .. 15-04-2012 21:39:26

Ano, zlevněná, mám firemní paragon i se sloupcem Záruka, pod kterým je napsáno: 24 ...
Možná už tento týden zajedu s marodem do Holešovic.
Ale jinak vše ostatní zboží z Prodanců mi funguje jak má, jen ty aktivky potvory dělají zkraje potíže (že by drahoty?).

Otas .. 15-04-2012 20:58:23

Tak jsem dnes zavítal na burzu, dost dobrá příležitost okouknout novinky v činnosti a koupit některé věci skutečně zalevno, tož jsem toho využil a mimo jiné koupil SRM350v2 za 7,5 kKč i s obalem.
A ejhle - nemaká driver (vše ostatní bez vady, svítí, zesiluje, bas hraje). Předpokládám správně, že se i na tento typ prodeje vztahuje záruka?
Být na místě p. Hrůzy, tak zakážu prodavačům prodat mi aktivky, protože jsem specialista na problémy s nimi ihned po koupi (ART 905 upadlý drátek, ba i NT59 s nefunkčním HF systémem, dosavadní skóre tedy 3:4). Je ale fakt, že po opravě - výměně všechno bez vady hraje v plném tvrdém provozu už i dlouho po záruce, ale ty starty, ty mi dávají!
Škoda počasi, čekal jsem víc lidí.

Otas .. 20-08-2010 20:53:15

Předem díky za případné nabídnutí získaného schématu.

Otas .. 20-08-2010 18:26:39

I s mixem v ruce něco může být problém (mám ho ve vlastnictví, ale je nasazen). Kouknout se na oboustranný plošák je dost protivné, když musí člověk hodně uvolnit, nebo i kompletně odšroubovat všechno vzádu. Jen jsem se chtěl juknout na řešení citlivějších věcí (mikrofonní vstup, regulace line vstupu), při použití OZ řady TL 07., výjimečně NE 5532, viděl jsem tam sice i nějaký diferenčák (tuším u phono), to nemá špatný odstup, kdo to navrhoval, znal svou práci. Poučit se člověk musí, objevovat objevené je blbost, život je krátký. Otázkou odstupu jsem se v poslední době začal zabývat, i ten BX jsem proměřil, plní slíbené.

Otas .. 20-08-2010 15:52:09

Pánové, nenašlo by se na netu schéma mixu Rodec BX 9? Docela by mne tam jedna věc zajímala. Na firemních stránkách jsem to nějak nenašel. Předem díky.

Otas .. 01-08-2010 21:44:45

Dotaz:
Tahový potenciometr kanálový pro Rodec BX - 9 - nevidím ho v nabídce, respektive vidím, že není skladem. Bude v dohledné době?

Otas .. 21-03-2010 19:09:31

V zásadě jsem splnitelné podmínky udělal - už ty bedny vzdálil od stěn (z boku osa 80 čísel a od zádu 2 metry). Nehraji, ale vedu DJ k rozumné úrovni hlasitosti. To má minimálně dva problémky:
- jeden z nich je majitel (ale ten je jinak vcelku rozumný)
- někdy jsou to dosti namachrovaní hoši, nedávno mi jeden z patra vysvětloval, co je to bridge u tlačítka na zesiku. Zatnul jsem zuby a neodpověděl, že mám dva zápočty a zkoušku z AJ na VŠ a že jsem zesilovače do můstku stavěl už v době, kdy on čůral do plenek. Možná jsem ale měl, slušně jsem s ním stejně nepořídil.

V každém případě díky za zasvěcený názor, zvážím ještě další posun beden od zdi k parketu.

Otas .. 21-03-2010 16:58:57

Jde o kombinaci 15 NW 76 + ND 3030 (+ ta BP 91), vyrobeno Megatonem. Nějak se mi ale do změny třebas na 60° zase nechce, to je jen taková zoufalá spekulace, jak alespoň trochu snížit odrazy. Majiteli diskotéky je zatěžko něco udělat (respektive i jen povolit něco udělat) s omítnutými stěnami (a odrazy jako v kostele), páč při okobercování by musel dodat možná i tři hasící přístroje a pravidelně je udržovat.

Otas .. 21-03-2010 12:38:51

Má někdo zkušenosti s jedním blbým nápadem:
Jak to dopadne, když se na strany od vyústění horny (cca do výšky 3 cm mezi přední stěnou a ochrannou mřížkou) nacpe tlumící materiál?
Asi se úhel trochu zúží, ale jinak?
Nechce se mi měnit hornu a výhybku z BP 91 na nějakou užší.

Otas .. 05-02-2010 22:33:43

Jen barvoslepý nepozná, že u poweronů je tedy šedý střed je vstup a modrý výstup, to je naprosto jasné!!!
U speakonů je to jak? Tam je těch barev spousta.

Otas .. 05-02-2010 21:25:08

Teď mne teda zase dostaly powercony, žil jsem v představách, že hlávky z Neutriku vymysleli pouze jeden typ, cosi jsem objednal (typ B) a hele: ono to tam nepasuje (je tam A)!
To už je podruhý, co mne dostaly, před dvěma lety mi je prodali (v Teplicích) namísto speakonů.
Proč nejsou v Eurozóně povinné Eurokonektory?! Pošlu návrh do Bruselu!

Otas .. 15-11-2009 16:07:05

To s tou PD jsem já, sorry

Otas .. 08-11-2009 11:22:20

Nepřišla do nabídky nějaká neodymová verze PD.12SB30?
Pořád mi tenhle basáček vychází jako něco, s čím mohu dostat z 12" ve 40 litrové bedně nejvíc basů a lze ho svázat s driverem na kompletní bedýnku.
Vcelku asi není rozhodující, že nad 200 Hz mohu dostat s jinými 12" třebas 98 dB/W, když mám na 70 Hz z kmitačky topnou spirálu, jen aby z toho něco vylezlo.
Huberte, asi neexistuje nic odměřeného ani s tím feritem (v diskusi 2005 bylo řečeno, že není).

Otas .. 08-05-2009 21:48:08

To Sinclair, MJ: (o mikrofonu pro DJ z 2.5.)
Zakoupen EW145 G2, přijímač seřízen na úroveň 0 dB, vysílač stačilo na -20 dB a zatím naprostá a všeobecná spokojenost.
Díky.

Otas .. 02-05-2009 10:21:30

Díky, Sinclaire, to bys byl hodný. Nějak to budu muset řešit - je to kšeft a ne DJ z mého blízka, kterého si mohu trochu převychovat.

Otas .. 01-05-2009 22:46:07

Co byste mi doporučili za bezdráťák handku pro DJ, který musí přeřvat řev beden (neb je hluchý trotl). Beta 58 PGX se mi neosvědčila, je to na ní asi moc z blízka a moc řevu. Drátová SM48 akusticky plně vyhovuje, jen prý nesmí mít dráty...

Otas .. 19-04-2009 16:00:43

Nechci strašit, ale u závažné trestné činnosti se prý používá sledování, kdy se určí nejen plošné místo např. byt, ale i patro domu. Kdyby byly mobily drahé, nebo policajti skutečně sloužili, tak by je mohli najít všechny.
Odborníci mi určitě potvrdí, že svůj kód vysílá nejen simkarta, ale svůj specifický kód má každý mobil.
Nedělejte si iluze, Velký bratr poslouchá a ví o vás vše.

Otas .. 13-04-2009 18:35:33

Obvykle na fórum Prodanců nepřispívám.
Ale ta Čeština mne nadzdvihává také, navíc se domnívám, že to podstatné tu nepadlo:
1. Podívejte se na demografickou křivku! Je málo teenagerů!
2. A lije se jim do hlavy, že jsou osobnosti a pro rodiče jsou středem světa.
3. A učí je mizerně placení lidé, zkuste si za ty peníze uživit rodinu! A když se šetří na státních zaměstnancích, přidá se jim jen 1,5% nominálu... Policajtům se samozřejmě přidává podstatně víc.
4. Samozřejmě, komunikace u PC je kapitola sama o sobě.

Naštěstí nejsem pedagog, zato mám pedagogickým morem zamořenu bližší i vzdálenější rodinu...

Výsledkem je vysoká četnost egocentriků. Viz ten přednes bez diakritiky, to totiž říká JÁ jsem střed světa a vy se mi přizpůsobte!
Výsledky ve srovnávacích testech s jinými státy vykazují výrazné zhoršení oproti situaci před 10 lety, to není jen chyba pedagogů, žákům schází konkurenční prostředí.
Naštěstí se rodí další silná generace a ta tyhle egocentriky začne válcovat. Jenže až za takových 20 let. Můžeme je teď jen lehce otesat.

Otas .. 07-02-2009 12:44:53

Prodávají Prodance samostatně trafo 30 W do PAR 36?